mcrblg-header-image

search

Plakat dobrą formą reklamy?


old-posters-1447678Reklama ulega zmianie. Pierwowzorem nowego typu reklamy powinna być z pewnością reklama LIDL’a, którą możemy zaobserwować przy udziale Okrasy, czy też innych kucharzy. To pierwsza taka akcja reklamowa w Polsce, ale nie pierwsza i ostatnia. Właśnie w tym kierunku będą szły akcje marketingowe następnych lat. Dlatego też coraz większa liczba osób zastanawia się, czy dla przykładu plakaty reklamowe mają nadal sens. Czy warto w ogóle się tym bawić, a jeśli tak to jak powinny one wyglądać? O tym i o innych technikach reklamowych zastanowimy się w tym wpisie.

Reklama natywna

Czyli taka, która się nie rusza, nie mówi, anie się nie odtwarza w radiu nie ma w dzisiejszych czasach dużej szansy przebicia. Dlatego też coraz rzadziej firmy interesują się reklamą w postaci billboardu, chyba, że jest to centrum, bądź bardzo często odwiedzane drogi komunikacyjne. Taka prawda, że reklama, która jest po prostu stała w postaci papieru nie sprzedaje się już tak dobrze jak kiedyś. Ale to nie znaczy, że się tego nie opłaca robić! Zobaczmy chociaż na statyczne reklamy w internecie! Sprzedają się dobrze? A sprzedają!

Plakaty muszą być ciekawe

Jeśli już chcemy coś zawojować to plakaty muszą być wykonane przez profesjonalnego grafika, muszą być ciekawe oraz przynosić klientowi daną treść. Bez tego zanudzimy go szybciej niż zobaczy on naszą reklamę. Jak wiemy brak zainteresowania w XXI wieku reklamą = brak zysków. Dobrze wiemy, że każda reklama kosztuje i szkoda by było wydawać pieniądze w błoto od tak sobie, ponieważ mamy na to ochotę. Zwróciłbym tutaj uwagę na sam papier z jakiego jest wykonany plakat oraz technikę druku w którym jest on wykonany.

Podsumowując opłaca się tworzyć plakaty i wydawać na to pieniądze, ale to wszystko musi być zrobione z głową. Tak więc do dzieła i robić!

 1. Czytelnik

  Czemu tego wpisu miniaturki na głównej nie ma?

 2. Czytelnik

  Popraw czcionkę, bo mi się na kompie zlewa

 3. Czytelnik

  Po raz kolejny coś dobrego ! Thx

 4. sekstu

  Podoba mi się takie podejście do wiedzy, przyda się dzięki 😉 😛

 5. strrr

  Ja serdecznie nie polecam. Kupiłem 500 plakatów i rozwiesiłem, a w firmie zero nowych klientow

 6. Czyteln

  Też nie lubię nudnych plakatów

Dodaj komentarz

close
search
avatar

Hi, guest!

settings

menu