mcrblg-header-image

search

Savoir-vivre wizytówek


acredittation-1430404Jeśli mamy eleganckie bądź kreatywne wizytówki to właśnie do nas należy to, aby nauczyć się nimi posługiwać. Z reguły wydaje się to prostym zadaniem, ale jednak okazuje się, że także w tym przypadku obowiązują pewne zasady etykiety.

Najistotniejsze jest to, aby zawsze mieć przy sobie kilka wizytówek np. w portfelu, bo nigdy nie wiadomo kiedy spotkamy potencjalnego klienta. Gdy np. my otrzymamy wizytówkę pamiętajmy o tym, aby nie wrzucać jej na oczach osoby, która dała ją nam prosto do torby czy kieszeni. Najpierw należy się z nią zapoznać, a dopiero potem schować do bezpiecznego miejsca np. w wizytowniku. W ten sposób przekazujemy drugiej osobie informację, że ją szanujemy. Wizytówek nie można też rozdawać hurtowo, ponieważ nie są ulotkami. Takie postępowanie nie przyczyni się do znalezienia nowych klientów. Według ogólnie przyjętych zasad savoir-vivre wizytówki Warszawa wręcza się na sam koniec spotkania, nigdy podczas posiłku! Warto też wiedzieć o tym, kto pierwszy wręcza wizytówki. Otóż pierwszym jest zawsze osoba starsza lub wyższa pozycją zawodową czy też rangą.
Wizytówki wręczamy tym osobom, z którymi chcemy nawiązać kontakt, dlatego tak ważne jest aby zawsze mieć choć jedną wizytówkę pod ręką. Wizytówki, które wyprodukowała dla nas drukarnia zawsze podajemy prawą dłonią. Dla ciekawostki dodamy, że w krajach azjatyckich wizytówki podaje się obiema rękami. Podawana kontrahentowi wizytówka powinna być zawsze drukiem do góry, aby od razu móc się jej dokładnie przyjrzeć. Wręczamy ją bezpośrednio naszemu rozmówcy, nigdy nie kładziemy jej na biurku lub stole. Dzięki temu z pewnością pozyskamy nowych klientów.

 1. fajna tresc

  Można się gdzieś z tobą skontaktować?

 2. ejjj

  Pewno, że jak chcemy to co pierwsze podstawą jest wizytówka

 3. terkk

  Nowi klienci są zawsze nr 1 😛

 4. xxae

  Dobrze piszesz, skończyłeś jakąś uczelnie?

Dodaj komentarz

close
search
avatar

Hi, guest!

settings

menu