mcrblg-header-image

search

Wizytówka – historia i rozmiary


business-card-exchange-1468467Dziś trochę inaczej niż zawsze. Porozmawiamy sobie na temat historii wizytówki, zastosowań oraz rozmiarów, które przybierają w danych krajach Świata. Mam nadzieję, że pomysł na serię takich wpisów wam się spodoba, a ja nadal będę o nich pisał.

Historia wizytówki

Nie była tak burzliwa jak chociażby strzelby, ale z pewnością jest to kawał historii, który trzeba znać. Wizytówka została wynaleziona a przestrzeni XV wieku w Chinach. W tym także wieku wykryto papier oraz łatwą produkcję. Aż dziw, że po dzisiejszy dzień Chiny nie są największą potęgą na świecie. Włożyły one nie jedną cegiełkę do naszego współczesnego świata. No, ale wracając do tematu w tym wieku każdy szanowany urzędnik posiadał ręcznie wypisaną wizytówkę. Dzięki temu określono jego rangę społeczną, a co najważniejsze nie można było bez takiej wizytówki wejść na salony władzy. To ma swoje plusy i minusy.

Momentem przełomowym dla wizytówek był szał za czasów Ludwika we Francji. Wtedy ten kto posiadał wizytówkę był kimś. Im lepsza tym bogatszy właściciel i na odwrót. Był to pierwowzór zabiegów marketingowych. Ważną rolę utarła wizytówka na początku XVIII wieku kiedy pierwszy raz zaczęto je drukować. Sto lat później zyskała ona miano wizytówki reklamowej i świetnie dopełniała marketing usług, które były oferowane przez pierwsze firmy.

Rozmiary

Zależnie od kraju oraz terenów na jakich występuje posiadamy wiele różnych wielkości. W Polsce tal samo jak w Czechach mamy wizytówki w rozmiarach 90×50. W Niemczech już za to posiadają większe wizytówki 95×55. Nasze wizytówki w porównaniu do nich są o wiele mniejsze. Które robi większe wrażenie? Wielkość chyba nie ma znaczenia. USA oraz Holandii mamy zaś podobne rozmiarami wizytówki do naszych – 89×51. To dobra wiadomość jeśli mamy inwestorów oraz klientów właśnie z tych krajów, a jak wiemy coraz większy obrót dobrami mamy pomiędzy USA, a Polską.

Ciekawe propozycje wizytówek z drukiem wypukłym znajdziesz na www.DrukWypukly.eu

  1. lubię historię

    A Ty fajnie o niej piszesz i za to Ci musze pogratulować

Dodaj komentarz

close
search
avatar

Hi, guest!

settings

menu